Det finns olika kopior på BTN bakgrunder, och med varierat resultat. Nackdelen är att de tjuvar en del av utrymmet i karet, men fördelen att de gömmer din teknik. Sedan finns det även BTN Slimline som jag gillar starkt. Kostar inte så mycket, stjäl bara någon cm på djupet men döljer å andra sidan inte tekniken.
Ett 27 liters kan du som sagt ha lite Endlers och räkor. Det är inte många sorters malar som får plats i ett sådant då de ofta blir lite för stora.
Vad är det för ciklid som du undrar över? Det finns så många olika sorter så vet man om du är intresserad av tex SA eller Afrika vore det en hjälp.
Knorrande äkta hälfter finns det gott om, de kanske skulle ha en egen tråd här på forumet som de kunde lufta sina tankar de har om sin äkta maka/make;)!
