@Aircut: Om det inte var för att jag använt linux och har upplevt precis hur genomusel hårdvarustödet är på linux (jag kan än idag inte använda min USB-stick på linux, t.ex.) så hade jag nästan trott dig.
Problemet är dock inte alls Windows, problemet är att Ericsson med flit stängt av funktioner som finns i Windows för hantering av USB minnen. Jag fattar inte varför, men de har alltså drivrutiner som tar bort existerande funktionalitet i OS'et, inte tvärt om.
@Anettejt: Det är en Sony Ericsson K800i. Just nu håller det älskade programmet på att flytta över filerna i ultrarapid, och för varje fil den för över (i USB-1 hastighet) flippar den upp 3-4 "Åtgärden misslyckades - enheten är upptagen" felmeddelanden per fil som kopieras. Fantastiskt bra kvalitetskontroll på Ericsson, det är uppenbart det.
Ja, har du nåt annat program som funkar så tar jag gärna det.
