Kjell Fohrman skrev:Nja, kunskap har ju inte direkt med ålder att göra. Det finns ju 17 åringar som svarar bra mycket bättre än 50-åringar.
Meningen med just denna kategori är ju som det står -
Alla är vi barn i början. Här kan nybörjarakvaristen fråga och förvänta sig svar anpassade för nybörjare.
Det borde räcka för att man skall följa denna regel och anpassa sina svar därefter.
Ja, men det handlar inte om kunskap utan om livserfarenhet osv. Att man kanske uttrycker sig klumpigare, impulsivare och är känsligare. Men okey, en tanke bara..
Kan man ha någon erfarenhetsmarkering att kryssa i själv då i sin avatar som syns utan att man måste klicka fram profilen???
Jag t ex skulle kunna kryssa i en 2:a av 5 kanske eller ca 10 år som akvarist. Där kunde man även välja erfarenhet av typ av kar. Växt, salt, Lowtec osv.. Jag skulle kunna säga art, sällskap, växt, ciklid och räkerfarenhet t ex.. [:-174]
