JLi skrev:Väldigt mycket slimline. Det blir bra djuphetsintryck med bakgrund på 3 sidor, åtminstone på bild. Hur många projekt har du på gång egentligen? Alltid lika roligt att följa med. Jag är litet nyfiken på hur du skall lösa tekniken med så mycket bakgrund på rutorna men det får jag säkert reda på genom att följa med tråden. Det verkar väldigt populärt med räkor i Sverige. Här hemma har de endast ströexemplar i handeln om ens det.
Jag tänkte inte ha så mycket teknik faktiskt... Nån liten filterhistoria i ena bakhörnet kan man kanske hänga i, det behöver inte sitta fast på rutan. Eller nåt litet utombordsfilter kanske... utsug med räk-säkring i hörnet och utblås fäster jag i täckglaset. Det återstår att se hur det skall fixas till.
Appr. 3D-verkan! Om du tycker att det ser djupt och gott ut på bilderna - så skall du se det i verkligheten, man vill dyka rätt in i glaset!:)
