Danmark Norge Sverige Danmark Norge Sverige

Ikväll skickar vi SJögren till Belgrad!

Enskilt arkiverat inlägg.

Tillbaka till tråden

Azur skrev:
Hahahaha.... Surfade runt, och råkade på en diskussion om eurovisionschlagerfestivalstävlingskatastrofen som närmar sig (Somethingawful är en mycket 'hård' humor-site, så surfa inte runt där om du är lättchockerad/lättstött), och jag kan väl säga att det verkar som om det kan bli en... intressant tävling i år.



Moldaviens bidrag har strukits pga pedofili: http://www.tiraspoltimes.com/news/moldova_child_porn_banned_from_eurovision_song_contest.html



Irland skickar en mekanisk rymdkalkon:




Spanien skickar... öh, ja se själva:.




Det är häpnadsväckande, men det verkar som om Christer Sjögrens låt bara hade varit mitt i startfältet vad gäller knäpphet.



Frågan är väl hur länge tävlingen kan överleva när så många av låtarna är uppenbara ploj-låtar, och röstandet är så uppenbart fixat.



:D


Ha,ha,ha....

Sitter med 5månaders bebis i knäet och han älskade spaniens bidrag :D

Det säger nog en del :p











Annons