NIC skrev:
Säger inte att det är så men startar man en tråd och får massa kommentarer utan att skriva igen + att man har ett kar med de måtten så kan jag nog tycka att det osar katt! ;)

Å andra sidan så bemöttes roffek direkt av en massa syrliga kommentarer i fiorumet stället för seriösa svar så han/hon kanske tröttnade på Zoopet - vad vet jag.
Om man nu tror att en frågeställning är påhittad så skall man antingen anmäla den (om man tycker att den är extremt oseriös), strunta i att skriva i tråden, eller så skall man svara seriöst.
Man skall aldrig vara oförskämd eller ge syrliga kommentarer - då beter man sig ännu sämre än frågeställaren även om denne nu skulle vara oseriös (som vi inte vet något om i detta fall).