hannesc skrev:
du kan köra 1+1 eller 1+2.



tänk på att fjärilar är rätt känsliga. kanske får tipsa om bolivianska fjärilar istället? :) tåligare o större o ( i mitt tycke) snyggare



Jag kommer att köpa fjärilar först när jag har fått karet stabilt med alla växter o annat inga andra fiskar innan fjärilarna kommer i. Har haft innan men då köpte jag 1+1 o det funkade bra ville bara kolla vad ni tyckte.
har haft saltvatten nu i några år så jag har glömt en del om sötvatten så jag håller på att uppdatera mig. Finns det någon fisk som ni kan rekommendera mot alger och som inte käkar upp eventuell rom som fjärilarna lägger.
kommer även att försöka ha mycket växter i karet o håller på att uppdatera mig vad jag behöver så även dessa mår bra tips mottags gärna.