Arkiverad tråd – read-only.
Hittade det här på Ginza och har just installerat det men inte prövat än:
http://www.ginza.se/
#50578
kostar 1kr!!!
Kanske är gammal skåpmat, vad vet jag, men hittade inget om det här på Z!
LOL!
Kanske kan vara prisvärt om man har väääldigt tråkigt i regnet på semestern!
Ett 245L akvarium skulle enligt spelet väga 3kg, glaset då!
Köp det om du ändå ska handla på ginza... men tror inte det är värt frakten på 29kr
Dock en massa fiskarter och växter... men listorna och namnen kan ju vara felaktiga, kan inte rekommendera spelet iallafall, efter 10min användande!
Hittade programmet idag och de säljer det fortfarande för 1 kr. Det kan det ju vara värt tycker ja. Får man inreda och prova lite. Men ja, programmet är kanske inte så bra, haha. Man får se.
Beställde det idag. Tänkte det kan vara til bra hjälp med planeringen av mitt nya 540 liters.
Tankarna och idéerna går lite fram och tillbaka och då kanske det kan vara till hjälp att se ungefär hur det blir i de olika alternativen.
De vägrar att leverera. Tog bort beställningen utan att meddela anledning :-(
Köpte det i somras, och blev grymt besviken. Det har samma grafik som om man själv klippte ut växter och fiskar i röd kartong och la dem på blå kartong. Knappt värt 1 krona.
nu kom det kontrabesked. Det är skickat. Ingen ordning där tydligen. Även om det inte är så vackert kanske det kan vara till lite planeringshjälp. Vi får se. Det är iaf ingen förmögenhet det rör sig om.
Jag kunde inte låta bli utan köpte det för några månader sedan... Helt värdelöst faktiskt! Men man fick valuta för sin enkrona när man fixat iordning sitt virtuella akvarium, haft i 20kuhliiålar, och sedan får se hur de simmar på skärmen! Ett väldigt gott skratt kan ju vara värt en krona faktiskt!!!
/Erika
Efter vad jag har läst här så tror jag att jag avstår från att köpa detta spel :D
AquaSketcher kan vara hyffsat användbart vid planering.
http://www.gorillot.com/aquatools/php/index.php?select=7
nu kom det kontrabesked. Det är skickat. Ingen ordning där tydligen. Även om det inte är så vackert kanske det kan vara till lite planeringshjälp. Vi får se. Det är iaf ingen förmögenhet det rör sig om.
Det märkliga är att jag har något minne av att jag råkade ut för samma tjafs när jag beställde just detta. Beställer ofta musik och film från Ginza utan problem, men just med detta gick det inte som på räls
Det kom nu idag iaf och jag har hunnit testa det. Kan bekräfta att det är precis lika uselt som det sagts tidigare i tråden. Duger inte ens till enkel planering. Nu vet jag iaf det och ska använda Aquaplanner istället som heeke länkade till. Den verkar iaf användbar.