Det är ju en lite kul grej att man kan sätta betyg i Goldmedlemmarnas fotoarkiv. Det är ju också bra eftersom man på så sätt kan hitta foton i detta jättestora arkiv som är lite bättre.
Tyvärr har detta system dock nu helt havererat eftersom en del tycker det är kul att systemastiskt gå igenom foto efter foto och sedan sätta 10 på ALLT - dvs oavsett om det rör sig om ett kanonfoto eller ett rent ut sagt uselt foto.
Man kan i och för sig tycka vad man vill om att man kan betygsätta foton men nog är det väl ändå lite kul att man kan låta andra kolla på ens foton och sedan ge ett betygsomdöme även om det inte alltid är så där jättebra. Som det är nu blir dock betygsättningen en helt meningslös funktion som man lika gärna kan plocka bort helt - tråkigt men så är det
