Kan ni vara snälla och ge mig en massa tips om vad jag ska ha för fisk i mitt 50l+ ??? vore jätte snällt! Hade tänkt mig ha ett växtakvarium med lite 'snälla' fiskar elelr yngel(?)
Snälla slink in med ett förslag. Sriv vad du tycker bara! :D
Robin_Hedstrom skrev:Lamprologus multifasciatus
nilbrink skrev:Vad behöver de för speciellt?
Silverhajen_92 skrev:Är inte dom svåra att få tag i?
Silverhajen_92 skrev:jag har guppies,platys.praktbotier,silverhajar,ancistrus tror du att man skulle kunna ha dom tsm med snäckleckar i ett 220l?
nilbrink skrev:ja men de e lungt. Ska jag bar ha i lite snäckor? Hur mycket kostar en sån här rackare?? Inte äns nått speciellt ph???
Silverhajen_92 skrev:jag har guppies,platys.praktbotier,silverhajar,ancistrus tror du att man skulle kunna ha dom tsm med snäckleckar i ett 220l?
ViktorRutgersson skrev:helt olika ph värden behövs!
sen så gräver dom otroligt mycket och kommer möblera om i ditt kar och växter ska dom inte ha, dom grävs upp.
Silverhajen_92 skrev:ngn som vart där?
nilbrink skrev:Ok. Vad? Men det verkar ju inte gå efter som jag har ett så litet akvarium :/