Hej!!
Dessa frågor kanske e jätte tjatiga men jag har läst å läst å sen läst lite till men känner mig fortfarande inte klar över vad jag skall göra så nu ber jag om hjälp, tips och råd!
Har nu engelsk sjösten i akvariet, "mellan storleken".. men funderar på att byta till sand, mkt för mina pansarmalars skull och för att det är såå tråkigt att hålla på att pilla ner växterna hela tiden då de har en jäkla tendens till att lossna och flyta upp..
Så nu undrar jag om ni tycker att det är bättre med sand och i så fall vilken rekomenderar ni att byta till??
Ang. löv så plockade jag en del ek och lönn i helgen som fallit ner. Hittade även små kvistar med eklöv som blåst ner som jag tyckte var jätte fina och skulle vilja ha i akvariet.. har för mig att jag sett bilder på detta i forumet så jag har fått för mig att detta funkar, gör de det? Några av löven på kvistarna hade fortfarande lite grönt kvar kan jag använda dessa ändå?
Tacksam för svar!
[CENTER]
[/CENTER]
