Jeg har 9 nålefisk gående i karantene på 4 uka nå. Håper jeg når ut til noen fler som har denne fasinerende ferskvanns-"sjøhesten" så vi kan dele erfaringer :)
Det er veldig lite info og finne om den..
Jeg fikk først tak i 3 stk, men jeg så raskt at de likte å møtes ofte og gikk derfor ut i fra at de liker seg i gruppe. Skaffet 6 til og alle ser ut til å kose seg. Karantenekaret mitt er veldig grodd til av et virvar av planter og mose og det ser ut til å være midt i blinken for disse fiskene. De liker å smyge rundt i buskaset, føler seg tydeligvis trygg der. Hunnene er tynne og grå, mens hannene er gylden lysbrun og kraftigere. De har også en "pose" på magen. Hannen ruger eggene i denne posen.
Mine elsker levende dafnier! Men tar også mye frossen cyklops. De har veldig liten munn så maten må stå i forhold til det. Microorm har jeg ikke sett at de har tatt ennå.
Har noen fått til oppdrett på disse?
Fikk ikke tilgang til å legge ut bilder, men jeg har lagt ut bilder her
Et par video:
" target="_blank">
