Danmark Norge Sverige Danmark Norge Sverige

Ny tidning med fisk!

Arkiverad tråd – read-only.

[FONT=Times New Roman]Hej! Allihopa[/FONT]

[FONT=Times New Roman]Jag vill varmt rekommendera tidningen Kryp & Kräl, är själv prenumerant.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Tidningen handlar såväl terrarie- som akvariedjur, I tidigare nummer angående akvaristik har det bla handlat om dolksvansar, drakfiskar och saltvattensakvarium för nybörjare. I nästa nummer kommer det bla innehålla killifiskar, vilket är min favoritfisk. :D[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Utöver det finns det fina reportage och artiklar om expeditioner, fältstudier, hemma-hos-reportage, frågespalter, skötseltips, nyheter, läsarnas bilder med mycket mera.[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Grabbarna bakom denna tidning har gjort ett kanon jobb och det är väl klart vi ska vara med och stötta denna riktigt bra tidning. [/FONT]

[FONT=Times New Roman]För mer info: [/FONT][FONT=Times New Roman]www.krypokral.se[/FONT]

[FONT=Times New Roman]/Mvh, Lars[/FONT]

[FONT=Times New Roman]Så här ser tidningarna ut.[/FONT]
[FONT=Times New Roman][/FONT]
Jag får skärpa mig och betala in prenumerationen[:o]
Har pratat lite grann med killarna bakom tidningen och dom verkar mycket seriösa (även om dom inte verkar ha nappat på mitt förslag om en artikel från Interzoo;)).
Hoppas verkligen att dom får många prenumeranter så att tidningen kan överleva.
håller med.. vi säljer denna tidning i den ica affär ja arbetar hos (gissa initiativtagaren :)) säljer rätt sporadiskt men sen är ju inte akvaristik så enormt just i stenungsund just nu..

kanontidning för övrigt!
vad kostar tidningen?
Tänkte först beställa från pressbyråns tjänst, men det skulle bli 79 spänn.
Stod inget om frakten, därför blev jag nyfiken.
Köpte den idag efter den här tråden. Verkligen nöjd får jag säga! Även om största delen var terrarie djur så tycker jag att infon man fick för 69:- var helt fantastisk.
Då vart det inte mer än en tia i frakt, det är ju överkomligt.
Bilagor
Man kan ta en provprenumeration - 98 spänn för 2 nummer http://www.krypokral.se/prenumerera.php

Sen har de också en lista på hemsidan med inköpsställen - bara att fylla i postnumret


Blev just nu provprenumerant, man får ju ge dem en chans. Goda initiativ ska premieras =)
Jag vill inte :/ Det är massa äckliga kryp i den ju. Fan fan fan. Ska jag riva ut sidorna med äckliga djur på?

//C

Tillbaka till kategorin












Annons