Hur lyckas man med detta ??? Årskort på OT hade inte varit fel alls, synd bara på den sunkiga vintern på brittiska öarna [:(!]
man flyttar dit (bodde där 97-98), börjar jobba på ett visst ställe, går med i den lokala country klubben, blir god vän med en typ, och helt plötsligt så står den en kille framför en, typ Alex, och undrar om man är intresserad av att sponsra klubben med att köpa årskort.
jodå, köpte två st (1300 pund per styck.....) matchbiljetterna användes oftasts som representation med kunder, säg att jag skickade iväg kanske 6-7 matchbiljetter av 10 till kunder, resten behöll jag själv.....märkligt nog behöll jag alltid biljetterna till de större matcherna, typ mot Liverpoooool, FA-cupen, Champions ligan, och liknande.......:p
Att jag egentligen är en Liverpool fan fick man vaeckert hålla flabben om....
vintern var inte så farligt, men i Manchester 1998 så var det mellan 1:e April och sista Sept enbart 3 dagar då det INTE regnade.
Det var t.om så att engelsmännen började klaga......
Mest för att golfbanorna började bli lite sunkiga framåt Augusti....[:o]
.