Sint Jacobfreibergi.

#1 - 23 november 2008 18:29
Hei.

Har for øyeblikket en stk jacobfreibergi hanne som er ganske stor (10 cm) og 3 golden som er rundt 5 cm. Jacobfreigergi hannen jager spesielt en av golden fiskene hele tiden, men jager også de andre av og til...:(
Noen tips til hva jeg bør gjøre? Er en 250L tank.

Bytta 1/3 av vannet i dag. Og satt enda fler store steiner i for å lage huler og grotter.

En av golden hunnene har unger nå, og er litt agressiv (noe jeg antar er normalt under ruve-tiden.). Så vil forhåpentligvis bli fler golden snart.

Har også tenkt på å skaffe fler fisker for å fordele aggresjonen til "big-boy".

Håper noen kan gi meg litt hjelp, så det kan bli et bedre og sunnere miljø i akvariet mitt:)
#2 - 1 december 2008 10:36
Det brukar fungera att möblera om i akvariet. Alla fiskar tappar sina revir då. Du kan också ta ur den aggressiva fisken och ha den isolerad i två-tre veckor. När den kommer tillbaka, brukar den inte vara så aggressiv.
#3 - 4 december 2008 18:04
Okei, takk!
Har ommøblert ganske mye i akvariet nå, virker som at det er litt bedre nå. Men hvis det fortsetter så skal jeg prøve å ta han ut av akvariet en liten stund.

Takk Takk:)











Annons