Danmark Norge Sverige Danmark Norge Sverige

Zoo market i Bromma

Arkiverad tråd – read-only.

Var där idag och kikade på fiskar och såg att de hade två sorters akvarium (Startkitt)för under 1000lappen.
Den ena var på 50 eller 60l Enheims innerfilter doppvärmare.
Den andre var 90l med enheims innerfilter och doppvärmare.

Sand och växter har jag hemma.

Vad säger ni, är det bra priser??
bromma zoo är överhuvudtaget en bra fisk affär
Jag tycker de är duktiga på fisk, ialf Kenneth som jobbar där (han känner jag från min skoltid)
Kanske man ska slå till på det stora :D
Får fundera på saken, ska hem idag, kanske så att man åker förbi och shoppar lite, nu när man fått tillbaka på skatten =)
Bromma zoomarknad innan flytten var stockholms näst sämsta zooaffär, med sjuka och döende fiskar överallt, bara Iguana Zoo var värre. Har inte varit där sen de flyttade, har inga planer på att åka dit heller, särskilt som två av stockholms bästa zooaffärer - akvarielagret och akvarieleasing - ligger alldeles intill.
Är du ute efter akvarium tycker jag framförallt du ska ta en sväng förbi akvarieleasing och titta vad de har för specialerbjudanden - de har ofta otroligt bra deals på före-detta uthyrda kar.

I enlighet med zoopets regler: Jag heter Micke Noren, bor på Marknadsvägen i Täby.
Du kanske ska åka förbi och bara titta, de har jätte fina firrar och havsvattenakvarium, och nu med Kenneth där som kan, verkligen KAN fisk, så kanske det går bättre för de :)

Men som du säger akvarielagret är jätte duktiga :) lite dyrare på tillbehör som pump och liknande, snäppet bättre på fiskar :) Ska man köpa firrar, känsliga firrar köper jag hos Akvarielagret men är det mollysar så köper jag lite varstans.
Nubi skrev:
Kanske man ska slå till på det stora :D

Får fundera på saken, ska hem idag, kanske så att man åker förbi och shoppar lite, nu när man fått tillbaka på skatten =)

Har du frågat HSB då:p?
HSB han säger "Du får ha hur många du vill, så länge de inte tar över lgh och inte är i v-rummet"

Tillbaka till kategorin












Annons