
Jag tycker inte om mitt golv i vardagsrummet, det beter sig inte som jag vill!!! Skitgolv! J-kla skitgolv är vad det är!

Ska ringa till hyresvärden idag och påpeka att deras j-vla golv är helt j-vla pucko! Inte nog med att det ska bete sig så j-vla konstigt - det ska dessutom bete sig konstigt precis där akvariet står! Och jag kan slå vad om att akvariet kommer att skulden för det hela!! Så det är väl bara att slänga ut skiten! För utan att flytta på akvariet kommer de ju inte kunna göra något ett j-kla skit. Och för att kunna flytta på akvariet måste jag tömma ur allt!
Och var ska jag göra av mina diskusar?? Badkaret kanske?

Tack tomten, precis den julklappen jag ville ha! F-n också!

Nu ska jag sluta med akvarier....
Så, nu har jag gnällt färdigt.

Anledningen till denna upprördhet:

Har dock upptäckt vatten i köket som ligger vägg i vägg med vardagsrummet. Så antagligen är det fukten därifrån som fått golvet att "våga sig". Kommer en gubbe och tittar på det senare idag.
Tillägg: Nu har han varit här och kollat på vårt golv och han konstaterade att det var en liten trevlig läcka under diskhon i köket och det var jättefuktigt under golvet och längs med väggen. Så nu blir det till att riva upp golvet i både vardagsrummet och i köket. Kul!
Nu önskar man att man inte hade ett akvarium som man var tvungen att riva ner...